Rowerowe love

Kilka miesięcy temu zaczął się sezon rowerowy. Jednak w tym roku na miejskie ulice wyjechało o wiele więcej rowerzystów. Czy to zasługa mody na rowery czy może tego, że w większych miastach w Polsce powstały stacje rowerowe, w których za pomocą aplikacji można wypożyczyć rower i dostać się w szybko dowolne miejsce w mieście bez stania w korkach i większego wysiłku? Bez względu na to, jakie są powody tej plagi rowerowej, na pewno jest to jeden z najlepszych środków transportu.

Dlaczego?

Po pierwsze jest najtańszy :). Jeśli ktoś posiada swój własny rower, nie musi płacić ani grosza, aby dostać się do pracy, jeśli zaś korzysta z roweru miejskiego zapłaci właśnie te przysłowiowe „grosze” lub też przejedzie się za darmo, jeśli ma blisko, w zależności od limitów jakie wyznacza miasto.

Po drugie oczywiście jest to sport, a każdy sport jest dobry dla naszej sylwetki. Dla tych, którzy pragną schudnąć, to doskonała metoda na wspomaganie diety, która zaoszczędzi przy okazji czas. Wystarczy pojechać rowerem do pracy, aby spalić zbędne kalorie.

Po trzecie jazda na rowerze to samo zdrowie! Wspomaga szczególnie dotlenienie mózgu, które jest szczególnie przydatne podczas pracy umysłowej. Ponadto obniża ciśnienie krwi.

Po czwarte zastępując samochód rowerem przyczyniamy się do redukcji emisji spalin i chronimy środowisko.

Po piąte bezproblemowe parkowanie! I nie tylko. Rower zniweluje nasze wszystkie problemy, które przeżywamy w innych środkach transportu.
Jadąc rowerem nie musimy stać w korkach, nie musimy też płacić za benzynę czy bilety, ani spieszyć się na autobus, nie musimy martwić się o wolne miejsce do siedzenia, ani o tłok w tramwaju. W konsekwencji jesteśmy mniej zestresowani, a co za tym idzie zdrowsi i bardziej szczęśliwi! 🙂

Po szóste jeżdżąc rowerem jesteśmy modni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 12 =