Oczyszczanie sokami

oczyszczanie sokami

Dieta sokowa polega na spożywaniu wyłącznie soków wyciśniętych ze świeżych owoców oraz warzyw. Są one w stanie zastąpić posiłki i w pełni zaspokoić potrzeby żywieniowe organizmu. Taka kuracja oczyszczająca trwa zazwyczaj tydzień. Jest to jedna z najpopularniejszych, a jednocześnie najzdrowszych form oczyszczania organizmu z toksyn.

Przez całe siedem dni trwania diety oczyszczającej wszystkie posiłki bez wyjątku zastępuje się świeżo wyciśniętymi i przede wszystkim naturalnymi (bez sztucznych substancji słodzących) sokami warzywnymi lub owocowymi. Najlepszym czasem na podjęcie takiej kuracji jest lato, gdyż dostępne są jeszcze świeże warzywa i owoce, ale nie też ma przeciwwskazań, aby zacząć ją w każdym innym momencie, w którym najdzie Cię taka ochota. Warto nie podchodzić do diety z marszu, tylko stopniowo przyzwyczaić organizm do lżejszych posiłków, aby zaoszczędzić organizmowi szoku, który mógłby skutkować gorszym samopoczuciem.

Takie witaminowe koktajle są bardzo proste do zrobienia samemu. Soki owocowe lepiej pić przed południem, gdyż owoce zawierają (co prawda naturalne, ale zawsze) cukry, natomiast popołudniową porą lepiej posilać się sokami warzywnymi. Można je spożywać nie tylko na zimno, lecz także lekko podgrzane, z dodatkiem aromatycznych ziół, co sprawia że łatwiej się nimi najeść. W czasie takiej diety, nawet jednodniowej, należy pić jak najwięcej płynów – w szczególności wody – minimum 2 litry, można też spróbować ziołowych herbat. Aby nie osłabiać zbawiennych właściwości oczyszczających pochodzących z diety sokowej, w trakcie kuracji należy koniecznie wykluczyć kawę, czarną herbatę, alkohol, papierosy i inne używki.

Głównym celem diety sokowej jest oczywiście doraźne oczyszczenie organizmu, ale również pomoc w radykalnej zmianie nawyków żywieniowych. Nie jest to kolejna “dieta cud”, która skutkuje przemęczeniem organizmu, a w dłuższej perspektywie nawracającymi efektami jojo. Oczyszczając organizm sokami dostarczysz ciału kompleksowej dawki witamin i mikroelementów, a jednocześnie wzmocnisz organizm i odmłodzisz komórki. Ponadto, zyskasz dużo dodatkowej energii, którą do tej pory zużywałeś/aś na trawienie i oczywiście dzięki pobudzeniu metabolizmu stracisz niepotrzebne kilogramy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + four =